Beszámoló a Startup Safari 0. napjáról
Tőkeportál saját tartalom
2024.06.20.
Telt ház, hatalmas siker, kiemelkedő szakmaiság, remek beszélgetések és önfeledt pillanatok a Startup Safari 0. napi rendezvényén – közel 80 résztvevő tartott velünk 2024. június 10-én az Impact Hub Budapest helyszínen!
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik ott voltak és hozzájárultak az esemény sikeréhez, illetve jelenlétükkel, vagy előadásukkal tovább fokozták a programok kiválóságát!
A Startup Safari idén két napon át tartott Budapest legmenőbb helyszínein, a belvárosban. Az esemény célja mindig ugyanaz, hogy betekintést adjon a hazai és nemzetközi startup világ berkeibe és segítse a tudásmegosztást, a kapcsolatépítést, a közösségépítést – amire az elmúlt két év viszontagságai után régen volt ilyen intenzív és széleskörű lehetőségünk. A Startup Safari 0. napján az Impact Hub Budapest helyszínen az ökoszisztémára fókuszáltunk, a HunBAN és a Tőkeportál szervezésében, a CIB Bank támogatásával.
Magyarország és a régió legmeghatározóbb szereplőivel találkozhattunk: befektetőkkel, innovatív arcokkal, technológiai és üzleti szakértőkkel, vállalkozókkal, startupperekkel, sikersztorikkal. A rendezvény különleges lehetőséget kínált a résztvevők számára, hogy megismerjék a legfrissebb technológiai fejlesztéseket és üzleti trendeket. Az izgalmas és színes programtervezet során a startup-ökoszisztéma fenntartható fejlődésének motorjai szolgáltatták a témát: az inkubációra és crowdfundingra fókuszáltunk.
A Safari 0.napjáról készült rövid videóban az esemény hangulatát újra átélheted itt:
Kiemelkedő keynote előadásokat és izgalmas panelbeszélgetéseket halhattunk az ökoszisztéma legmeghatározóbb és elismert szereplőitől. Bedő Beatrix, az Impact Hub Budapest küldetését és szolgáltatásait ismertette előadásában, amelyet az első panelbeszélgetés követett, ahol az Impact befektetések témakörét boncolgatták a résztvevők, szintén Bedő Beatrix moderálásával. A beszélgetés résztvevői az ökoszisztéma közkedvelt szereplőiből kerültek ki, így Szakacsits Szabolcs (Tuxera), Károlyi Antal (SignCoders) és Eszter Elemér (Impact Ventures) értékes gondolatait hallhattuk a témában.
Folytatva a fantasztikus programsorozatot a HunBAN szövetség lebilincselő panelbeszélgetését hallhattuk, amiben a korai finanszírozás és befektetői környezet, valamint a 2024-es trendek adták a témát. A társalgást Csetri Orsolya (OXO Holdings, HunBAN) vezette, Gockler Dániel (Nesprit), Kovácsházy Dénes (MULTICOM Group) és Szabó Erik (White Unicorn, Goroid Ventures) részvételével.
Majd Barathi Tamás, a Blue Colibri App alapítója arról számolt be, hogy miért érdemes szakmai közösséget építeni az ügyfelekből és hogyan válnak ők ambasszadorokká, illetve Szakacsits Szabolcs, a 2023-as Év Filantróp Befektetője keynote-ját hallhattuk a Filantrópia és inklúzivitás a befektetésekben témakörben.
Az „Én miért corwdfundingoljak?” panelben a közösségi finanszírozást, mint alternatív finanszírozási eszközt ismerhettük meg Szeles Nóra, a Tőkeportál CEO-ja moderálásában. A beszélgetés során csatlakozott hozzánk Hudák Tibor (I Love Póló) korábbi kampánygazdánk, valamint Hajnal-Bukor Ivett, aki a hamarosan induló kampányukat, a Tea Solart képviselte. Saját tapasztalataikon keresztül mutatták be a crowdfunding előnyeit, kiemelve, hogy a Tőkeportálon indított kampányaiknak köszönhetően nemcsak egy új, gyümölcsöző ismertségre tettek szert, de mára üzleti együttműködés is kialakult közöttük: az I Love Póló gyártja a Tea- Shop reklámtermékeit.
Csiba Zoltán, a tfink alapítója „A nemzetközi nyitás & jelenlét útvesztői a CEE-beli fintechek szempontjából” címmel osztotta meg gondolatait, míg Fetter István, a CIB Bank Kisvállalkozások Szegmens Menedzsment vezetője részletesen bemutatta a kisvállalatok számára nyújtott banki szolgáltatásokat.
A kerekasztalbeszélgetések sorozatát a pénzügyi tudatosság tanácskozásával zártuk, amelyet Angyal Ivett (EIT Digital) vezetett, a témában jártas és közismert Fetter István (CIB Bank), Oszkó Péter (Oxo Holding), Vuray György (Vállalkozás Okosan) és Molnár Bálint (DigitalTech EDIH fintech szakértő) aktív hozzájárulásával. Példaértékű gondolatok és tapasztaltok hangoztak el a beszélgetés során, amelyet az előadók elismert szakmaisága tett még professzionálisabbá.
A rendezvény szakmai programját egy vérpezsdítő pitch versennyel zártuk, ahol több jelenlegi kampánygazdánk is megmérettette magát, többek között a Meskete.hu képviseletében Bokó István, illetve a MelonApp alapítója, Prémecz Gergely is. A pitchelők 3 percben mutathatták be magukat a szakmailag kimagasló és elismert zsűri előtt, majd ezt követően 10 perces Q&A keretében álltak helyt a szakemberek kérdéseinek megválaszolása közben.
A versenyből végül az EV.analytica CEO-ja képviseletében, Papp Zoltán került ki győztesen, aki egy egyedülálló lehetőséget, Szakacsits Szabolcs befektetését nyerte el díjként.
A felejthetetlen nap végét egy kellemes catering élmény mellett jó hangulatú beszélgetésekkel és networkinggel koronáztuk meg, értékes kapcsolatokat szereztünk.
Az esemény örömteli és emlékezetes pillanatait itt tekintheted meg: Startup Safari – 0. nap képek
További izgalmas részletekért a 2024. június 11-i Startup Safari Budapest esemény tartalmas programjairól készült beszámolót visszaolvashatod egy összefoglaló blogposztban itt!