Ecosystem Talks beszámoló -2023.09.04
Csatlakozz hozzánk a startup ökoszisztéma szervezésében!
Tőkeportál saját tartalom, 2023.09.06
Készítette: Rékasi Hanna Lili
Újra indult az ökoszisztéma építése érdekében az Ecosystem Talks, ahol a témák, problémák boncolgatása, elemzése, rendszerezése, majd megoldása a fő cél. Minden hónapban egyszer minden témát felvethetsz, ami a közösségépítést szolgálja.
Az Ecosystem Talks következő alkalma június 3-án, hétfőn reggel 8:30-kor lesz, amelyre itt tudsz regisztrálni!
Részvételi szándékodat jelezd az Ecosystem Talks Facebook eseményén is!
Kezdjük együtt a hetet, egy kávéval a virtuális asztal mellett!
Frissítés a legutóbbi Ecosystem Talks-ról- 2024.05.06:
Ez alkalommal a júniusban megrendezésre kerülő Startup Safari Budapest kapcsán az esemény főszervezője és vezetője volt a vendégünk, Oszkó-Jakab Natália magyar kulturális szakember, nemzetközi kapcsolatok szakértő, aki már 15 éve a Művészetek Völgye fesztiváligazgatója, és a kultúra mellett innovációs és külügyi területen is tevékeny több, mint 20 éve.
A Budapest Startup Safari egy teljes napon át tartó startup-jamboree Budapest legmenőbb helyszínein, a belvárosban. Az esemény célja, hogy betekintést adjon a hazai és nemzetközi startup világ berkeibe és segítse a tudásmegosztást, a kapcsolatépítést, a közösségépítést – amire az elmúlt két év viszontagságai után régen volt ilyen intenzív és széleskörű lehetőségünk.
Idén június 11-én már kilencedik alkalommal kerül megszervezésre a Safari, ez alkalommal június 10-én az esemény 0. napján már előadások, panelek és pitch verseny várnak rád az Impact Hub Budapest és a Tőkeportál szervezésében, a CIB támogatásával. A startup-ökoszisztéma fenntartható fejlődésének motorjai: az inkubáció és crowdfunding lesz a téma.
A Safari június 10-i és június 11-i részletes programtervét itt tekintheted át!
Natália 2019 óta foglalkozik a Startup Safari Budapest szervezésével, amit korában volt, hogy 20, vagy akár 30 helyszínen is megrendeztek. Mindig is törekedtek arra, hogy az agilisabb, kimagaslóbb egyetemistákat is motiválják arra, hogy részt vegyek a rendezvényen, bízva abban, hogy tanulmányaik után ne egy multinál helyezkedjenek el, hanem csatlakozzanak hozzájuk. Szívesen fogadják új partnerek és résztvevők jelentkezését továbbra is a Safari programjában, akár szövetségeket, co-working irodákat, inkubátorokat, befektetőket.
Színes programtervvel készülnek, két interaktív programtípust is terveznek, amelyek minden évben a közönség kedvencei. Az egyik a River Speech, ahol a befektetők osztják meg, hogy milyen csomaggal lehet náluk találkozni, és az adott startup választhat majd, hogy kinek a legcsábítóbbak a feltételei. Alapvetően pont a fordított szituáció a megszokott. A másik a nyílt igazgatósági ülés, ahol éppen az adott igazgatósági ülésre beválasztott startupokat lehet közösen meghallgatni és kérdezni tőlük. Eddig félig online, vagy csak online rendezték meg ez a programot, de idén már aréna formában szervezik meg. Emellett számtalan vicces programtípussal is találkozhatunk, többek között a bukott startupok ereklyéinek árverezésével, amiből származó bevételt egy alapítványnak ajánlják föl, vagy az anonim kockák workshopjával.
A Safari alapvető koncepciója, hogy nem Brain Bar típusú eseményt hoznak létre, ahol motivációs sikersztorikat adnak elő, sokkal inkább több helyszínen és több kisebb beszélgetést szeretnének megvalósítani, ahol valós tudást tudsz megszerezni, akár startupperként, vagy akár befektetőként. Az egész napos programterv végén egy Investor bulival és networkinggel is készülnek, amely minden évben jól sikerül.
Törekednek arra, hogy a helyszínek könnyen átjárhatóak legyenek egymás között, jelenleg már több mint tíz helyszín van, legtöbb a Király utca, Blaha Lujza tér, Rákóczi tér közegben, így 5-10 perces távokra egymástól.
Az idei az első olyan Szafari, amely az ökoszisztéma finanszírozásban valósul meg, így szövetségek és kisebb cégek hozzájárulásából jön létre, ezzel megvizsgálva, hogy lehetséges-e hazai közösségi finanszírozásban létrehozni egy valós ökoszisztéma rendezvényt.
Szerezd be a belépőjegyedet a Startup Safarira itt: https://tixa.hu/startup-safari-2024
Az Ecosystem Talkson az ökoszisztéma szereplőinek bemutatkozására is mindig van lehetőség. Minden becsatlakozó bemutatkozhat, kérdezhet, előadhatja azt, amit szeretne.
Most elsőként Végh Ádám mutatkozott be Szegedről, aki korábban startup mentorálással foglalkozott a HSUP programon belül. Most a AENSys Kft. ügyvezetőjeként csatlakozott be, amely egy 30 fős IT vállalat, akik egyedi szoftvereket fejlesztenek. Több korábbi startup egyedi szoftverfejlesztési feladatait vitték több körön keresztül magyar és skandináv területen is. Mostanában inkább az egészségügyi informatika és agrárinformatika területeken mozognak.
Majd a Tőkeportál mentorát Tóth Annamáriát ismerhettük meg, aki jelenleg szintén 2 csapat mentorálásával foglalkozik a HSUP-ban, egy orvosi csapattal a Szegedi Orvosi Egyetemről és egy oktatással foglalkozó csapattal a Metropolitan Egyetemről.
A Safari keretében HSUP-val, mint programelemmel a Nemzeti Innovációs Ügynökség fog foglalkozni a Kéthly Anna téren.
Majd másik mentorunk Gödrösy Balázs, a GFS Consulting Family Office ügyvezetője csatlakozott be egy gondolattal a beszélgetésbe, miszerint felmerült benne a gondolat, hogy ők, mint befektetői iroda is beszállnának a Safariba. Ennek egyeztetését és véglegesítését Natáliával később fejezik be.
A találkozó zárásaként Szűcs József, a Fryda no-code/low-code Software tulajdonosát köszönthettük. Hamarosan indul a rendszerük publikusan, amelyen bárki nagyon egyszerűen összekattogtathatja magának a számára szükséges vállalatirányítási rendszert, akár egészen eltérő jellegű vállalkozások is. Annak ellenére, hogy még publikusan nem indult el a rendszer, már több ügyfélt is szereztek, a kínai autógyárak közül szinte mindet, amelyik Magyarországon megtalálható, ezen kívül a Magyar Nemzeti Agrárkamarát, az Intercastot, illetve a Nemzeti Sportot.
Frissítés a legutóbbi Ecosystem Talks-ról- 2024.02.06:
2024.02.05-én tartottuk a februári Ecosystem Talks-ot, ahol már jól megszokottan szép számban jelentek meg az ökoszisztéma tagjai, hogy bemutatkozzanak és megvitassák egy kávé mellett a tavaszi események részleteit.
A Startup Grind csapatától Horváth Balázs bemutatta a február 15-i Youth & University Entrepreneurship Day-t, az üzleti versenyüket, amely olyan hallgatói jogviszonnyal rendelkező vállalkozóknak fennálló lehetőség, akik már az egyetemi tanulmányaik alatt elindították a vállalkozásukat, vagy a startupjukat. A vállalkozás lehet bármilyen érettségi szakaszban, és bármilyen jogi formában működhet.
A rendezvény célja, hogy az egyetemek mellett létrejövő innovációs ökoszisztéma résztvevők, a hallgatói vállalkozások, az egyetemek, cégek még jobban tudjanak kollaborálni és együttműködni. Törekednek arra, hogy a résztvevők hallgatói életük során megismerkedjenek a lehetőségeikkel, a rendelkezésükre álló erőforrásokkal.
A kerekasztalbeszélgetéseket úgy állítják össze, hogy minimum egy nemzetközi előadó szerepeljen benne, így érkeznek Németországból, Csehországból, Lengyelországból, Belgiumból is résztvevők. A GSEA (Global Student Entrepreneur Award) keretében már negyedik éve végzik ezt a fajta közösségépítést
Az eseményre várják azokat az érdeklődő mentortársakat, a közösségben, akár a Tőkeportálon meglévő szakértőket, hallgatókat, akik szeretnének csatlakozni. Ennek céljából létrehozták a ”TOKE50OFF” kuponkódot, amellyel most 50% kedvezménnyel tudjátok lefoglalni a jegyeket itt.
Vidékről is fogadnak hallgatókat, ugyanis sikeres partneri együttműködés keretében már szobákat is tudnak biztosítani Budapesten, olyan hallgatóknak, akik távolabbi vidéki városból érkeznek a rendezvényre.
A cél összehozni a közösségeket, együtt megszervezni a programokat. Ennek apropóján a Tőkeportál következő mentortalálkozója Horváth Balázs eseményével összeboronálva február 15-én lesz, ahova örömmel várunk minden érdeklődőt is.
A Youth & University Entrepreneurship Day-n részt vesz az előző évi győztes, Hermán Benedek is, aki a Voovo, digitális applikáció alapítója, amely segíti a hallgatókat, tanulókat és oktatókat is abban, hogy nagyobb tudásmennyiséget sajátítsanak el könnyedén, úgynevezett flash-cardokon keresztül. Megosztja, hogy ő, mint fiatal vállalkozó mit tapasztalt és látott Magyarországon, mennyire alkalmas ez a terep az ilyen típusú startupoknak.
Mindenkinek lehetősége volt bemutatkozni, a témafelvetés minden alkalommal szabad, így többen gondolták úgy, hogy megragadják a lehetőséget.
Gödrösy Balázs mentorunk, a GFS Consulting Family Officetól közel 30 éves történeti tapasztalattal bír, a hazai ökoszisztémának 5 éve aktív résztvevője. Nemzetközi tapasztalatok és tőkebevonási kampányok, exitek révén itthon is szerette volna kamatoztatni tudását, és jelen pillanatban már 6 hazai befektetéssel dolgoznak. Tőzsdére induló vállalatokba fektetnek, vagy növekedési fázisban lévő, vagy e-fázis előtt lévő vállalatokat keresnek. A Family Office jelleggel 150 fős magánbefektetői kört képviselnek, és menedzselik az ő portfóliójukat.
Gutási Gábor, a Tőkeportálon futó Meskete kampánygazdája, amely egy másfél éves projekt, ami rengeteg meseírónak kínál publikációs felületet. 700 meseírójuk, 4600-4700 meséjük és versük van a portálon, valamint több mint tízezer regisztrált taguk. Nagyon sok illusztrátornak kínálnak publikálási lehetőséget, a kisgyermekes szülőknek, pedagógusoknak, nagyszülőknek pedig tartalmakat, meséket, verseket, gyönyörű rajzokat. Tavaly kiadták az első közösségi mesekönyvünket is, ami egész évben sikeresen fogyott. A kampányukban 50 -58 milliót szeretnének gyűjteni, amelyért 18-21% cégrészesedést kínálnak fel. Időközben átlépték a másfél milliós meseolvasást, és már 1100 hangos mese is megtalálható az oldalukon, amelyeket szeretnének még tovább bővíteni videós tartalmakkal is. Jelenleg a Meskete Gyermek Alapítvánnyal karöltve ismert személyeket, színészeket, szinkronszínészeket, énekeset, sportolókat, olimpikonokat is próbálnak bevonzani, hogy segítsenek felolvasni meséket, és újra népszerűvé tenni a meseolvasást. Nagyon jó mentoraik és szuper csapatuk van, valamint most már egy nagyon jó pénzügyi tervük is.
Strausz Kamilla az InnoMaker Partners társalapítója, a szolgáltatásaikat mutatta be, amelyek olyan stratégiai eszközök, amelyek segítik a piacon meglévő problémák megértését, a megoldás kidolgozását és ennek kommunikációját az érintettek felé, olyan innovatív vállalkozások számára, akik nem szeretnék az erőforrásokat elpazarolni a fejlesztés és a piacra lépés közben. A tömegigényekre szabott eszközökkel és az „okosba megoldós” praktikákkal szemben az InnoMaker Partners szakmai megalapozottsággal, tudományos módszerekkel, mégis az innovációhoz elengedhetetlen rugalmassággal segíti ügyfeleit.
Schuszter Péter, az Univerz Invest képviseletében vett részt a reggeli találkozón. Az Univerz Invest Zrt. egy speciális, a magyar piacon újdonságnak számító szolgáltatást kínál a Budapesti Értéktőzsdén részvényt és kötvényt kibocsátó társaságok számára.
Tőkepiaci tanácsadással foglalkoznak elsősorban, ezen belül is tőzsdei bevezetésekkel, és részben startupoknak, valamint tőzsdén lévő cégeknek az Investor Relationship menedzsmentjével és mindennel, ami a befektetési kapcsolattartáshoz tartozik. Nemrég indították el a másik üzletágukat, a befektetési tanácsadást.
Langmár Péter a STRT Holding Nyrt tagjaként mutatkozott be, amely Balogh Petya angyaltevékenységéből másfél éve elindult vállalkozás.
Céljuk, hogy nagyszámú korai stádiumú startup befektetéseket érjenek el, tavaly hozzávetőlegesen 25 befektetést sikerült fél év alatt lezárniuk. Ennek egy fontos lába a kifejezetten induló cégekre fókuszáló inkubátor programjuk, a STRT Launchpad, amelyet Kozma Andrea vezet. Ez egy klasszikus, három hónapos, nagyon intenzív innovációs program, ahol segítenek a csapatoknak felvértezni saját magukat a piaci siker érdekében. Teszik ezt különféle angol nyelvű oktatásokon, illetve személyre szabott szakértői mentoráláson és értékes iparági kapcsolatokon keresztül. A három hónap idejére 20 ezer euró ~8 millió forint forrást kínálnak, illetve a programot sikeresen elvégző cégek számára biztosítanak egy akár 30 millió forintos „Maching Funding” befektetést, ami azt jelenti, hogy amennyiben a vállalkozásnak sikerül egyéb piaci szereplőtől befektetési ajánlatot szereznie, akkor azt azonos feltételekkel fogják biztosítani számára.
Az inkubációs programhoz egy online űrlap kitöltésével lehet csatlakozni. Ezután ők előszűrik a relevánsabb csapatokat és egy belső döntés után értesítik a kiválasztottakat.
Csébfalvi János, az Inspiring Culture svájci-magyar tanácsadó cégnek a tagja is bemutatkozott. Elsősorban, a Svájci Innovációs Ügynökségnek, startup vállalkozásoknak segítenek vállalatot építeni. Ha van egy nagyon jó innovációs ötlet, amihez már rendelkezésre áll elegendő tőke, akkor igyekeznek segíteni a vállalkozásokat, hogy ebből egy fenntartható céget hozzanak létre.
A következő alkalom március 4-én reggel 8:30-kor kezdődik, amelyre örömmel várunk Téged is! Részvételi szándékodat jelezd az Ecosystem Talks Facebook eseményén is!
Frissítés a legutóbbi Ecosystem Talks-ról- 2024.01.10:
2024.01.08-án tartottuk az év első Ecosystem Talks-át, ahol a hétfő reggeli időpont ellenére sokan gondolták úgy, hogy együtt indítják velünk a hetet.
A résztvevők között volt Szabó Krisz a Startup Győrtől; Hild Imre az ÓUVC-től, Szép Zoltán és Somogyi Miklós mentorunk, Gutási Gábor, a Meskete.hu alapítója.
Témáink voltak:
- a közösségi terek jelentősége,
- szlovákiai startup ökoszisztéma fejlődése,
- a magyarországi fejlesztésekkel való összehasonlításban,
- és több új szereplő is bemutatkozott.
Ezekről lejjebb találsz részletesebb leírást.
Mindenkinek lehetősége van bemutatkozni, a témafelvetés szabad, a héten a közösségi terek jelentőségéről, a szlovákiai startup ökoszisztéma fejlődéséről, valamint a magyarországi fejlesztésekkel való összehasonlításról volt szó. A szlovák vállalkozók és közszereplők stratégiai lépéseiről, a golf turizmus és a tech vállalkozások területéről, kiemelve a regionális üzleti kultúra és ökoszisztéma-dinamika különbségeiről beszélgettünk részletesen, sok színes egyéni vélemény hangzott el.
Szabó Krisz a győri StartITup elindítója beszámolt arról, hogy elkészítették az Impact Reportjukat, amely bemutatja az egyesület munkáját. 2017-es indulása óta szerveznek szakmai programokat: havonta új tematikával jelentkező Startup szerdát, vagy a 2018-óta, önálló brand alatt futó Ideathont. Céljuk a tudásátadás, a közösségépítés és a szemléletformálás által a gazdasági élet és a startup ökoszisztéma fejlesztése, a hazai és nemzetközi networking lehetőségek biztosítása már elért társadalmi, gazdasági, környezeti hatásokat.
Hild Imre az ÓUVC vezérigazgatója, a Tőkeportál mentora az ökoszisztéma-fejlesztés lehetőségeiben rejlő nemzetközi jó példák témáját vetette fel. Beszámolt arról, hogy a határtól 10 kilométerre, Pozsonyban milyen innovációs ökoszisztémát hozott létre a Vacuumlabs 11 000 négyzetméteren elterülő Pozsony legfejlődőbb negyedében található, 6 emeletes coworking irodaház megvalósításával. Az épületben 65 cég helyezkedik el. Összesen majd ezer ember dolgozik ezen a 6 emeleten. Gyakorlatilag a pozsonyi ökoszisztéma jelentős része ide jár reggelente dolgozni.
Felmerül a kérdés, hogy ez, hogy sikerült nekik úgy, hogy sokáig nem volt más, csak privát pénz.
Miben különbözik a szlovák és a magyar állami szerepvállalás? Náluk az állandóság a jellemző, azokból a szakértőkből lesznek a döntéshozók, akik a piacról jöttek, és az ökoszisztéma hajnalán szervezték a közösségi programokat. Ezek az emberek ma, egy évtized múltán államtitkári vagy innovációs döntéshozói pozícióban dolgoznak a közszférában. Tehát volt egy nagyon erős és szinte tudatosnak tűnő átvezetés a privátból a közigazgatásba, és azokat vették át, akik tudták, hogy miről szól az innovációs ökoszisztéma. Ezzel szemben idehaza háromévente új adminisztráció áll fel, és elölről kell kezdeni a párbeszédet.
A nemzetköziesedés más aspektusból is felmerült. A magyar csapatok között elvétve található külföldi alapító a csapattagok között, pedig a nemzetközi piacra törő startupoknak alapvető lenne, hogy ismerjék a helyi viszonyokat, és releváns piaci ismeretekkel rendelkezzenek. Mi magyarok szeretjük azt gondolni, hogy itthonról ki tudjuk találni, hogy mire van szükség külföldön. Krisz elmondta azt is, hogy milyen nehéz még egy angol nyelvű eseményt is megszervezni, miközben Szlovákiában, Bécsben teljesen természetes, hogy a rendezvények angol nyelven zajlanak.
Részt vett a beszélgetésben és bemutatkozott Gutási Gábor, a Tőkeportálon 50-58 MFt tőkét 230 MFt értékelésen gyűjteni szándékozó Meskete alapítója is.
Frissítés az októberi Ecosystem Talks-ról:
Az október 2-ai eseményen mentorunk, Müller Tamás, a nyílt platform, a Pozi.io egyik alapítja mutatta be a Pozi szerteágazó tevékenységét, azt, hogy milyen módon segítenek a startupoknak, innovátoroknak hatékonyan egyeztetni és együttműködni. Érdekes véletlen, hogy a japán ökoszisztéma felé nyitó Pozi a tizenhét évig Japánban élő és fenttarthatósággal foglalkozó, majd a módszertant itthon meghonosító Kövesdi Anikóval is találkozhatott, mivel Anikó rendszeres vendége a reggeli Ecosystem Talksnak.
A következő rendezvény amit Tamásék szerveznek, a Startup World Cup Budapest. Ez a megmérettetés olyan fiatal tehetségeknek kínál lehetőséget, akik nem csupán innovatív ötleteiket és technológiai fejlesztéseiket akarják bemutatni, de nemzetközi kapcsolataikat fejleszteni szeretnék. A Startup Világbajnokságot a San Francisco-i székhelyű Pegasus Tech Ventures alapította, és mára 80 országban vált a startup vállalkozások legnagyobb megmérettetésévé. A verseny évről évre vonzza a startupokat, és a fődíj – egy 1 millió dolláros befektetés – igazi ösztönzést jelent a magyar tehetségeknek.
2023.09.06.
Az eseményen az ökoszisztéma szereplőinek bemutatkozásra is van lehetősége, a mostani alkalommal Strausz Kamilla és Bavlsík Richárd, az InnoMaker Partners alapítói mutatkoztak be „új sapkájukban”. Megosztották a jelenlévőkkel, hogy hogyan segítenek a startupoknak, hogy a szuper találmányok és innovatív megoldások minél több emberhez eljussanak.
Az InnoMaker Partners szolgáltatásai olyan stratégiai eszközök, amelyek segítik a piacon meglévő problémák megértését, a megoldás kidolgozását és ennek kommunikációját az érintettek felé, olyan innovatív vállalkozások számára, akik nem szeretnének felesleges köröket futni a fejlesztés és a piacra lépés közben. A tömegigényekre szabott eszközökkel és az „okosba megoldós” praktikákkal szemben az InnoMaker Partners szakmai megalapozottsággal, tudományos módszerekkel, mégis az innovációhoz elengedhetetlen rugalmassággal segíti ügyfeleit. Küldetésük, hogy minél több innovatív kezdeményezés legyen életképes a piacon, ezzel értéket teremtve legyen az akár gazdasági, társadalmi vagy környezeti.
Szolgáltatásaik nyújtása mellet az állami innovációs szektorban szerzett tapasztalataikkal
ökoszisztéma-építőkként is igyekeznek jelen lenni. Számos rendezvényt és oktatási programot láttak közelről, szerveztek, mentoráltak, így ezeken a területeken lehet rájuk igazán számítani. Különösen a hazai felsőoktatásban vannak értékes insightjaik, hiszen az alapítók, Kamilla és Richárd több szálon is kötődnek a szférához, szívügyük a startup szemléletformálás.
Eléritek őket LinkedIn-en: https://www.linkedin.com/company/innomaker-partners/, illetve szolgáltatásaikról bővebben is olvashattok a hamarosan induló weboldalukon!
Horváth Balázs a Startup Grind és a Tech In The City alapítója egy szuper eseményt osztott meg velünk: A SUPER SOCIAL & SDGs rendezvényen a Fenntarthatóság és az SDG-k kerülnek középpontba. A legkülönbözőbb szakmai szervezetek és szereplők, valamint a terület iránt érdeklődők számára szolgál találkozási pontként.
A Tech In The City az innovációs, vállalkozói és startup kultúra elkötelezett támogatójaként évek óta építi, és fejleszti a hazai ökoszisztémát a közösségekben és a kollaborációban rejlő lehetőségek, valamint a szinergiák kiaknázásával. A Startup Grinddel megállapítottak olyan probléma gócokat, amiket ők érzékeltek az ökoszisztémában, és megpróbáltak több hasonló hálózathoz csatlakozni, aminek az eredménye, hogy 5-6 nemzetközi hálózatnak a tevékenységét bonyolítják Magyarországon. Ez alatt folytatják az ökoszisztéma építési tevékenységet és támogatását, valamint a networkinget. Megalapításkor azt tűzték ki célnak, hogy az együttműködés, a munka és az innováció hatásfokán kell közösen változtatniuk, mert ha ezeken tudnak változtatni, akkor ott a végtermék is sokkal értékesebb lesz.
Különböző kezdeményezésekhez csatlakoztak és ők maguk is indítottak el, így az idei szezonra elég sok minden összeállt és kampányüzemmódban kezdtek el működni. Tavaly a Tőkeportállal közösen szervezték a februári Ökoszisztéma farsangot, majd a szervezésük alatt lezajlott az Entrepreneur World Final, amit 2024 februárjában ismételten szeretnének megvalósítani, viszont most már saját tematikával, és ez lenne a You & University Entrepreneur Summit, ahova már szeretnének meghívni egyetemeket a régióból.
A Startup Grind Budapest és a Tech In The City a nyári szünetről visszatérve egy új tematikus eseménysorozattal jelentkezik. A június végén megrendezett ‘Jó társaságban, a jó ügyekért’ eseményük sikere után, változatlan koncepcióval, új köntösben folytatják. Az őszi konferencia szezon nyitányaként szeptember 8-án, pénteken egy laza és kötetlen szakmai találkozóra invitálnak a Roxy Rooftop bárba. A Super Social & SDGs eseményük találkozási pontként szolgál a Fenntarthatósággal, és az SDG-kel foglalkozó szakmai szereplők, és az érdeklődők számára, emellett megismerkedhetsz különböző hazai kezdeményezésekkel és szervezetekkel. Szeptemberben tehát a Fenntarthatóság és a Sustainable Development Goals (SDG) tematikák köré szervezik az első Super Social programukat, ami nevéhez hűen, a különböző iparágak, és szakterületek képviselőit kapcsolja össze az este folyamán. Infó és regisztráció a következő oldalon: https://d.pr/7fPOTt
Egy izgalmas, új kezdeményezés segíti a hazai fiatalokat ötletük megvalósításában: a Tech in the City által életre hívott Hungarian Young Minds dinamikus platformként szolgál az innovatív, és tenni akaró fiatalok számára. Ennek kapcsán együtt fognak működni az Ifjúsági Vállalkozásélénkítő Egyesülettel, akik az intézményi hátterét fogják adni a tevékenységükhöz.
A Global Student Entrepreneur Awards tevékenységével összhangban, azt felerősítve, szeretnénk lehetőséget teremteni, hogy a közösség tagjai találkozzanak, ismereteket cseréljenek, és kapcsolatba kerüljenek egymással, valamint a különböző szakterületek képviselőivel, iparági szakértőkkel itthon és külföldön egyaránt. A hamarosan induló platformról többet megtudhatsz, ha ellátogatsz a következő oldalra: https://www.techinthecity.hu/hym
Szintén szervezik a Super Social nevű első eseményüket, ami mindig egy-egy tematika mentén fog megvalósulni. A szervezetek, egyének, vállalkozások, cégek nagyon sokszínűek, és ennek az összetalálkozására ez az esemény egy találkozási pontként kíván funkcionálni. Céljuk az is, hogy legyen egy kifejezetten egyetemi projekteket finanszírozó entitás, konkrétan egy alap, amely elsősorban egyetemi projekteket szeretne finanszírozni az egészen korai fázistól a növekedési fázisig, és gyakorlatilag bármilyen témában.
Moll János, az Ifjúsági Vállalkozásélénkítő Egyesület alapítójaként a stafétaátadását jelentette be – és bátorította a jelenlévőket arra, hogy a találkozón elhangzott eseményeket vigyék az egyetemekre és ismertessék meg a fiatalokkal.
Hild Imre most csak annyit mondott, hogy figyeljünk majd a nagy bejelentésére, ami a következő hetekben lesz esedékes! 🙂
És hát mire jó az ilyen esemény, ha nem arra, hogy új, fantasztikus embereket ismerjünk meg? Kövesdi Anikó 18 Japánban eltöltött év után tért haza, ahol a világ problémáira rámutató japán szaktekintéllyel való találkozás olyannyira hatással volt rá, hogy úgy döntött, életcélja lesz a problémák megoldása, és egy jobb világ létrejöttének elősegítése. Marketing-menedzsment tanulmányai során az ökomarketing és a fenntartható fejlődés alapjait is elsajátította.
Lediplomázva, férjével együtt Japán legnagyobb tava mellé költöztek, ahol egy hulladékújrahasznosító cég környezetvédelmi tevékenységének lebonyolításáért felelt. 2010-ben több motivált vállalkozóval együtt megalapították a környezetvédelmi oktatással foglalkozó nonprofit szervezetüket, az Ekora-t (Lab for Sustainable Society). Többek között kreatív workshopok, különböző öko rendezvények, vállalati tréningek, japán tradícionális túrák szervezése által segítették a fenntarthatóság felé változni vágyó családokat, vállalatokat, egyéb szervezeteket. Újrahasznosítható hulladékgyüjtő programjuk keretében összesen több, mint 1.300.000yent (kb. 3.700.000Ft) adományoztak Japán legnagyobb tava védelmére. 12 év Japánban való fenntarthatósági tevékenységét Magyarországon folytatja tovább. 2018 óta már iskoláknak, vállalatoknak, egyetemeknek, szervezeteknek tart tréningeket. Egy japán kártyamódszert alkalmazva népszerűsiti a fenntarthatósággal kapcsolatos mélyebb tudatosságot, amit majd nekünk is bemutat!