Ecosystem Talks beszámoló -2023.09.04
Csatlakozz hozzánk a startup ökoszisztéma szervezésében!
Tőkeportál saját tartalom, 2023.09.06
Készítette: Rékasi Hanna Lili
Újra indult az ökoszisztéma építése érdekében az Ecosystem Talks, ahol a témák, problémák boncolgatása, elemzése, rendszerezése, majd megoldása a fő cél. Minden hónapban egyszer minden témát felvethetsz, ami a közösségépítést szolgálja.
Az eseményen az ökoszisztéma szereplőinek bemutatkozásra is van lehetősége, a mostani alkalommal Strausz Kamilla és Bavlsík Richárd, az InnoMaker Partners alapítói mutatkoztak be „új sapkájukban”. Megosztották a jelenlévőkkel, hogy hogyan segítenek a startupoknak, hogy a szuper találmányok és innovatív megoldások minél több emberhez eljussanak.
Az InnoMaker Partners szolgáltatásai olyan stratégiai eszközök, amelyek segítik a piacon meglévő problémák megértését, a megoldás kidolgozását és ennek kommunikációját az érintettek felé, olyan innovatív vállalkozások számára, akik nem szeretnének felesleges köröket futni a fejlesztés és a piacra lépés közben. A tömegigényekre szabott eszközökkel és az “okosba megoldós” praktikákkal szemben az InnoMaker Partners szakmai megalapozottsággal, tudományos módszerekkel, mégis az innovációhoz elengedhetetlen rugalmassággal segíti ügyfeleit. Küldetésük, hogy minél több innovatív kezdeményezés legyen életképes a piacon, ezzel értéket teremtve legyen az akár gazdasági, társadalmi vagy környezeti.
Szolgáltatásaik nyújtása mellet az állami innovációs szektorban szerzett tapasztalataikkal
ökoszisztéma-építőkként is igyekeznek jelen lenni. Számos rendezvényt és oktatási programot láttak közelről, szerveztek, mentoráltak, így ezeken a területeken lehet rájuk igazán számítani. Különösen a hazai felsőoktatásban vannak értékes insightjaik, hiszen az alapítók, Kamilla és Richárd több szálon is kötődnek a szférához, szívügyük a startup szemléletformálás.
Eléritek őket LinkedIn-en: https://www.linkedin.com/company/innomaker-partners/, illetve szolgáltatásaikról bővebben is olvashattok a hamarosan induló weboldalukon!
Horváth Balázs a Startup Grind és a Tech In The City alapítója egy szuper eseményt osztott meg velünk: A SUPER SOCIAL & SDGs rendezvényen a Fenntarthatóság és az SDG-k kerülnek középpontba. A legkülönbözőbb szakmai szervezetek és szereplők, valamint a terület iránt érdeklődők számára szolgál találkozási pontként.
A Tech In The City az innovációs, vállalkozói és startup kultúra elkötelezett támogatójaként évek óta építi, és fejleszti a hazai ökoszisztémát a közösségekben és a kollaborációban rejlő lehetőségek, valamint a szinergiák kiaknázásával. A Startup Grinddel megállapítottak olyan probléma gócokat, amiket ők érzékeltek az ökoszisztémában, és megpróbáltak több hasonló hálózathoz csatlakozni, aminek az eredménye, hogy 5-6 nemzetközi hálózatnak a tevékenységét bonyolítják Magyarországon. Ez alatt folytatják az ökoszisztéma építési tevékenységet és támogatását, valamint a networkinget. Megalapításkor azt tűzték ki célnak, hogy az együttműködés, a munka és az innováció hatásfokán kell közösen változtatniuk, mert ha ezeken tudnak változtatni, akkor ott a végtermék is sokkal értékesebb lesz.
Különböző kezdeményezésekhez csatlakoztak és ők maguk is indítottak el, így az idei szezonra elég sok minden összeállt és kampányüzemmódban kezdtek el működni. Tavaly a Tőkeportállal közösen szervezték a februári Ökoszisztéma farsangot, majd a szervezésük alatt lezajlott az Entrepreneur World Final, amit 2024 februárjában ismételten szeretnének megvalósítani, viszont most már saját tematikával, és ez lenne a You & University Entrepreneur Summit, ahova már szeretnének meghívni egyetemeket a régióból.
A Startup Grind Budapest és a Tech In The City a nyári szünetről visszatérve egy új tematikus eseménysorozattal jelentkezik. A június végén megrendezett ‘Jó társaságban, a jó ügyekért’ eseményük sikere után, változatlan koncepcióval, új köntösben folytatják. Az őszi konferencia szezon nyitányaként szeptember 8-án, pénteken egy laza és kötetlen szakmai találkozóra invitálnak a Roxy Rooftop bárba. A Super Social & SDGs eseményük találkozási pontként szolgál a Fenntarthatósággal, és az SDG-kel foglalkozó szakmai szereplők, és az érdeklődők számára, emellett megismerkedhetsz különböző hazai kezdeményezésekkel és szervezetekkel. Szeptemberben tehát a Fenntarthatóság és a Sustainable Development Goals (SDG) tematikák köré szervezik az első Super Social programukat, ami nevéhez hűen, a különböző iparágak, és szakterületek képviselőit kapcsolja össze az este folyamán. Infó és regisztráció a következő oldalon: https://d.pr/7fPOTt
Egy izgalmas, új kezdeményezés segíti a hazai fiatalokat ötletük megvalósításában: a Tech in the City által életre hívott Hungarian Young Minds dinamikus platformként szolgál az innovatív, és tenni akaró fiatalok számára. Ennek kapcsán együtt fognak működni az Ifjúsági Vállalkozásélénkítő Egyesülettel, akik az intézményi hátterét fogják adni a tevékenységükhöz.
A Global Student Entrepreneur Awards tevékenységével összhangban, azt felerősítve, szeretnénk lehetőséget teremteni, hogy a közösség tagjai találkozzanak, ismereteket cseréljenek, és kapcsolatba kerüljenek egymással, valamint a különböző szakterületek képviselőivel, iparági szakértőkkel itthon és külföldön egyaránt. A hamarosan induló platformról többet megtudhatsz, ha ellátogatsz a következő oldalra: https://www.techinthecity.hu/hym
Szintén szervezik a Super Social nevű első eseményüket, ami mindig egy-egy tematika mentén fog megvalósulni. A szervezetek, egyének, vállalkozások, cégek nagyon sokszínűek, és ennek az összetalálkozására ez az esemény egy találkozási pontként kíván funkcionálni. Céljuk az is, hogy legyen egy kifejezetten egyetemi projekteket finanszírozó entitás, konkrétan egy alap, amely elsősorban egyetemi projekteket szeretne finanszírozni az egészen korai fázistól a növekedési fázisig, és gyakorlatilag bármilyen témában.
Moll János, az Ifjúsági Vállalkozásélénkítő Egyesület alapítójaként a stafétaátadását jelentette be – és bátorította a jelenlévőket arra, hogy a találkozón elhangzott eseményeket vigyék az egyetemekre és ismertessék meg a fiatalokkal.
Hild Imre most csak annyit mondott, hogy figyeljünk majd a nagy bejelentésére, ami a következő hetekben lesz esedékes! 🙂
És hát mire jó az ilyen esemény, ha nem arra, hogy új, fantasztikus embereket ismerjünk meg? Kövesdi Anikó 18 Japánban eltöltött év után tért haza, ahol a világ problémáira rámutató japán szaktekintéllyel való találkozás olyannyira hatással volt rá, hogy úgy döntött, életcélja lesz a problémák megoldása, és egy jobb világ létrejöttének elősegítése. Marketing-menedzsment tanulmányai során az ökomarketing és a fenntartható fejlődés alapjait is elsajátította.
Lediplomázva, férjével együtt Japán legnagyobb tava mellé költöztek, ahol egy hulladékújrahasznosító cég környezetvédelmi tevékenységének lebonyolításáért felelt. 2010-ben több motivált vállalkozóval együtt megalapították a környezetvédelmi oktatással foglalkozó nonprofit szervezetüket, az Ekora-t (Lab for Sustainable Society). Többek között kreatív workshopok, különböző öko rendezvények, vállalati tréningek, japán tradícionális túrák szervezése által segítették a fenntarthatóság felé változni vágyó családokat, vállalatokat, egyéb szervezeteket. Újrahasznosítható hulladékgyüjtő programjuk keretében összesen több, mint 1.300.000yent (kb. 3.700.000Ft) adományoztak Japán legnagyobb tava védelmére. 12 év Japánban való fenntarthatósági tevékenységét Magyarországon folytatja tovább. 2018 óta már iskoláknak, vállalatoknak, egyetemeknek, szervezeteknek tart tréningeket. Egy japán kártyamódszert alkalmazva népszerűsiti a fenntarthatósággal kapcsolatos mélyebb tudatosságot, amit majd nekünk is bemutat!