#TŐKEPORTÁL BLOG
Bemutatkozott a Startup Hungary és a Puli Space Technologies – ilyen volt a Kanapé Pitch tizenkettedik epizódja
*BESZÁMOLÓ
A napokban alakult Startup Hungary kuratóriumi tagja, a hazai startup-ökoszisztéma egyik élharcosa, Pistyur Veronika volt az epizód első vendége, aki több szerepében is a hazai vállalkozások és startupok elkötelezett támogatója. Az Oktogon Ventures partnereként aktívan foglalkozik kockázatitőke-bevonással, elsősorban IT startupokra fókuszálva. A Bridge Budapest alapító vezetőjeként pedig az üzleti kultúráért a civil szférában is aktívan dolgozik, a Vállalható Üzleti Kultúráért kezdeményezéstől az Edisonplatform oktatási programon át. A Forbes adott hírt a frissen alakult „startupmaffia” alakulásáról, amelynek tagjai között ott van többek között a Prezi és a Google is: a Startup Hungary célja a közösségformálás, tudásátadás és szemléletformálás, miközben kiemelten fontos, hogy jó példával járjon elöl az üzleti összefogások terén.
A Pintér Attila Ügyvédi Iroda a klasszikus jogi szolgáltatások mellett üzleti, pénzügyi és jogi tanácsadással is foglalkozik – mondta el dr. Pintér Attila. Tapasztalatai alapján kezdő vállalkozásként mindenképpen érdemes felmérni minél több befektetési lehetőséget, és nem mindig azt választani, aki a leggyorsabban ad tőkét. Legalább ugyanennyire fontosnak tartja a befektető kapcsolatrendszerét és a fejlődéshez nyújtott segítségét.
*PÉCSI ZOO
A Pécsi Állatkert kampányát és az itt folyó munkát ezúttal Pap Zsuzsanna, az Állatkert gyűjteményi és nevelési vezetője mutatta be: megismerhettük az állatok nyilvántartásának rendszerét a születési adatoktól kedve az állatok beceneveiig. Ebbe a rendszerbe kerülnek majd be az állatkert leendő lakói is, a két nőstény vörös panda, akik – ha minden a terv szerint halad –, akkor szeptemberben érkeznek meg új otthonukba. Ez a költözés azonban nem egyszerű, a francia állatorvosoktól a külön engedéllyel rendelkező szállítókon át a pandasüti és bambuszellátást biztosító szolgáltatókig számos szereplő közös munkájának eredménye lesz majd – ennek lehetünk most mindannyian részesei a támogatással.
*NATURAI-IDA
Több millió szakmai publikáció a közönség számára – ez az IDA missziója. De hogy lehet minderre üzletet építeni? Kik azok a kereskedők és fogyasztók, akik mindezért fizető ügyfelekké válnak? A fogyasztók személyre szóló egészségügyi felmérések alapján kaphatnak valós és hasznos információkat. A kereskedőknél a legnagyobb gondot a szakértő kollégák hiánya okozza. Éppen ezért aktívan folyik a hazai kapcsolatrendszer kiépítése, a nagy drogérialáncoktól a közepes méretű bioboltokig, akik számára többféle előfizetési csomag áll rendelkezésre. Mindennek az alapját pedig az IDA angol és magyar nyelvű, folyamatosan bővülő adatbázisa adja, amely a tudományos információktól kezdve a webshopkezelésen át számos funkciót ellát.
*POTZAK
A szülő nők 60–70%-át érinti a szétnyílt hasizom problémája, így egy globálisan jelenlévő problémára ad választ a Potzak. Így nem meglepő, hogy a teszt fázisban is nemzetközi tapasztalatokat szereztek már, Ausztráliától Magyarországig. A vállalkozás hátterét ezúttal Kovács A. Tamás ügyvéd, a Potzak társalapítója mutatta be: a Fontanus Központ évek óta hátteret biztosít számos egészségügyi kutatásnak, de oktatási programokat is szerveznek, valamint folyamatosan dolgoznak egészségmegőrző megoldásokon is. Minden kutatási területre jellemző a komplex, holisztikus szemléletmód, amelyet ötvöznek a 21. század technológiai újításaival: a Potzak kapcsán kiemelte, hogy az egészséges test kulcsszerepet játszik az egyén személyes fejlődésében is, legyen szó akár kismamákról, akár hirtelen súlygyarapodással küzdő férfiakról.
*PULI SPACE
Új pitchelőként mutatkozott be a Puli Space Technologies dr. Pacher Tibor alapító, vezérigazgató tolmácsolásában, akik hamarosan elindítják közösségi finanszírozási kampányukat! Látszólag az átlagember nagyon messze van az űrtől, azonban valójában a világűrnek mindannyiunk életében jelentős szerepe van, a GPS-től kezdve az időjárásjelentésekig. A vállalkozás 10 éve működik az űrtechnika területén: részt vettek a Google Lunar X Prize-on, aminek keretében holdjáró prototípust készítettek, amit többek között Hawaii-n – ahol az Apolló-program űrhajósai is készültek – végeztek teszteket. De miről is szól Az Aranycsapatot a Holdra! kampány? Az űrkutatást kötik össze egy időkapszulával: 2021-ben szeretnék eljuttatni a Holdra az Astrobotic Peregrine nevű űrhajójának fedélzetén az Aranycsapatnak emléket állító plakettet. A kampány célja ennek a 12 táblának az elkészítése, valamint a Puli Space Technologies további fejlesztése.
Várunk a következő Kanapé Pitch eseményen július 8-án!