#TŐKEPORTÁL RENDEZVÉNY
Kanapé Pitch & befektetői találkozó Vol. 55 | Egy divatos startup és a szellemi tulajdon védelme
A Tőkeportál Kanapé pitch sorozatának egyik célja a hazai- és nemzetközi, innovációs- és startup ökoszisztéma megismerése, megismertetése. Ennek érdekében rövid beszélgetések keretében ismerheted meg a különböző ökoszisztéma szereplőket és tevékenységeiket. Másik, talán még fontosabb célja pedig, hogy a Tőkeportálon közösségi finanszírozási kampányt indító cégek bemutatkozzanak, időről időre beszámoljanak a kampányt és a céget érintő legfrissebb hírekről.
#Témák
Az adás összefoglalója:
Angyal Ivett | Liverobe
Angyal Ivett, a Liverobe megálmodója és alapítója egy szakdolgozatban megfogalmazott ötletét valósította meg. Ivett a Corvinuson végezte alapdiplomáját, majd Londonban végzete el a mesterképzését. Ivett elmeséli,
- hogy a Liverobe egy fenntartható divatot támogató applikáció, amely segítségével könnyedén megvásárolhatod a kívánságlistádon szereplő hőn áhított márkás (pl. Tommy Hilfiger, Ralph Lauren), makulátlan és 5 évnél nem régibb ruhadarabokat, kiegészítőket, cipőket. Valamint használhatod arra is, hogy eladd azokat a darabokat, amelyeket nem hordtál vagy éppen már nem szeretsz, azonban teljesen épek. Valaki biztosan csillogó szemmel olvasná a ruhákról feladott hirdetésed 😉 Ha pedig jótékony célra szánnád gardróbod kincseit, akkor a következő partnereknek ajánlhatod fel adományként:
- UNICEF Hungary
- WWF Hungary
- NaNe – Nők a Nőkért
- Noé Állatotthon
- MyForest
- OMSZ – National Ambulance Service
- Jelenleg 30.000 felhasználójuk van már, amit az 5 fős csapattal tovább szeretnének növelni.
- Az ötlet magja 2013-ra nyúlik vissza, amikor Ivett azon gondolkodott, hogy mi lesz a nem hordott ruhákkal, amikor is kiderült hogy a fast fashion a második legtöbb szemetet generáló ipari ágazat. Emellett arra is megoldást keresett, hogy miként párosítsa a ruhadarabokat és kiegészítőket a mindennapok során. Így ötvözte a kettő gondolatot és eggyé formálta őket, amelyből megszületett a ma már sikeresen működő startup.
- Az üzleti modellt, amely az eladott termékek utáni százalékos jutalékra épül és előnye, hogy felhívja a figyelmet a kisebb dizájnerekre, feltörekvő márkákra- ha valaki egyedibb terméket szeretne hordani- már az egyetem alatt elkezdték kidolgozni. Tudatos közösséget épít azáltal, hogy összeköti azokat, akik olcsóbban szeretnének hozzájutni a divatos ruhákhoz és a kezdő influencereket, akik szívesen halmozzák gardróbjuk darabjait.
- Mesél a felhasználói folyamatról, amelynek során Te is könnyedén pillanatok alatt betekintést nyerhetsz az adás-vételi folyamatokról, vagy lapozgathatod a szebbnél szebb ruhákat- akár a kedvenc influencered által kirakott posztban. (ruhás emoji)
- Ivett fontosnak tartja, hogy figyeljünk a környezet megóvására, még akkor is, ha szenvedélyesen szeretjük a divatot. A second-hand nem ciki, hanem egy optimális megoldás minden „shopping-királyő” számára, aki szereti az egyedi és különleges darabokat. Sőt mi több, általuk lehetőség van exkluzív márkák kincseinek beszerzésére is az appon keresztül.
Éppen tőkebevonás előtt vannak a további növekedés érdekében.
Pethő Levente | Danubia Szabadalmi és Jogi Iroda
Pethő Levente, a Danubia Szabadalmi és Jogi Iroda szellemitulajdon-kezelési tanácsadó partnere. Elsősorban az innovációhoz és szellemi tulajdonokhoz kapcsolódó üzleti folyamatok területén segíti a DANUBIA cégcsoport ügyfeleit, így számottevő tapasztalatra tett szert a szellemi tulajdon menedzsment folyamatok kialakításában és javításában, technológia transzferben és a szellemi tulajdonok piaci hasznosításához tartozó szakértői feladatokban. Leventének az évek alatt rengeteg különböző projektben volt része, így szerteágazó tapasztalatáról számol be.
- A Danubia több mint 70 éves múlttal rendelkezik, és az évek során kitapasztalták, hogy a szellemi tulajdonjog nem egy negatív költségtényező, hanem egy kiaknázható, üzleti előnyt jelentő eszköz.
- A Danubia IP USP-je, hogy az üzleti tényezőket is figyelembe veszi az iparjogvédelemben, így olyan kérdéseket is feltesznek, ami egy ügyvezetőnek nem is jutna eszébe, illetve olyan tényezőket is figyelembe vesznek, amit egy iparjogi szakember nem tenne.
- Levente úgy fogalmaz, a szellemi tulajdon mindenféle intellektuális teljesítményhez tartozó jog.
- Elmondja, mi a különbség a különböző szellemi tulajdontípusok között, pl.: védjegy, szabadalmi jog, szerzői tulajdonjog. Szellemi tulajdon alatt az alkotó elme szüleményeit értjük. A szellemi tulajdon tárgyai jogi védelmet élveznek: ez biztosítja, hogy az alkotások vagy találmányok jogosultjai tevékenységükért megfelelő anyagi és erkölcsi elismerésben részesüljenek. A szellemitulajdon-jogok két nagy ágát iparjogvédelmi és szerzői jogok alkotják. A védjegy egyértelműen és pontosan ábrázolható, lajstromozott megjelölés, amely megkülönböztetésül szolgál az egyes áruk és szolgáltatások azonosítására mások áruitól, illetve szolgáltatásaitól.
- Kitér a szoftveres és egyéb technológiai kapcsolódású szellemi tulajdonjogokra és azokra a védelmi eszközökre, amiket egy technológia alapú cég be tud vetni.
- Kihangsúlyozza azt, hogy induló startupként milyen lehetőségek vannak a kezünkben, milyen lépéseket kell megtenni már az indulásnál, hogy a későbbiekben ne bukjunk el. Illetve elmondja, hogy a későbbi fázisokban mire kell odafigyelni akár a befektetések, akár a fejlesztések során.
#Beharangozók
Ismerd meg vendégeinket!
@Angyal Ivett
Angyal Ivett | LiveRobe
A startupok útját azóta is töretlenül járom, és hiszek abban, hogy a világban szükséges változások az emberek helyes irányú cselekedetein keresztül tudnak megérkezni. A LiveRobe-bal a körforgásos divatot igyekszünk támogatni és az egyéni felelősségvállalás fontosságára szeretnénk felhívni a figyelmet.
@Pethő Levente
Pethő Levente | Danubia Szabadalmi és Jogi Iroda
Elsősorban az innovációhoz és szellemi tulajdonokhoz kapcsolódó üzleti folyamatok területén segítem a DANUBIA cégcsoport ügyfeleit, így számottevő tapasztalatra tettem szert a szellemi tulajdon menedzsment folyamatok kialakításában és javításában, technológia transzferben és a szellemi tulajdonok piaci hasznosításához tartozó szakértői feladatokban. Nagyszámú szellemitulajdon-értékelési projektet vezettem, amelyek között megtalálhatók transzfer árazási, számviteli, befektetés előkészítési és tranzakcionális célú megbízások, számos iparágból és szellemi tulajdon formára vonatkozóan. Ezek mellett számos vállalkozás és konzorcium K+F projektjének tervezésében és képviseletében vettem részt az SZTNH előtt folyó K+F minősítési eljárásokban.
#Kampányok
Ismerd meg az induló és már futó befektetés-célú és támogatás-célú kampányokat! Légy a sikereik részese és állj jó ügyek mellé!
Jelenleg is elérhető kampányaink:
- Syrius | Ideje meghódítani a nehézipari gépek piacát
Zárt szakaszban lévő kampányaink:
- Fehér Nyúl | Legyél Te is főzdetulajdonos! Írjuk együtt a Fehér Nyúl következő fejezetét!
*REGISZTRÁCIÓ
Kérjük, mindenképp jelezd részvételedet!